Pikselkare nedir?

Piksel, kare şeklinde olan, görüntünün en küçük birimidir. Dijital olan her şeyin hammaddesidir.

Pikselkare, yenilikçi ve nitelikli yaklaşımıyla dijital dünyayı yeniden boyutlandırır ve onu daha ileriye taşır.
Bu dijital evrende hayatı kolaylaştıracak ve keyiflendirecek daha yapılması gereken çok şeyin olduğunu düşünüyoruz.

Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, dünyanıza değer katacak çözümler için sizleri Pikselkare'ye bekliyoruz.

QRDb ile kartvizit kaybetmeye son!

c
QRDb ile kartvizit kaybetmeye son! için yorumlar kapalı
11 Şubat 2013

1386ba

Teknolojinin gelişmesi ile insan hayatı her geçen gün daha fazla kolaylaşmaya devam ediyor. Dijital dünya ile gerçek dünya arasında bir köprü görevi kurmayı amaçlayan ve aynı zamanda global bir e-ticaret girişimi olan QRDb, günlük hayattaki basit problemlere çözüm getiriyor.

Kartvizit üzerine yerleştirilen QR (karekod) barkodlar sayesinde, kullanıcılar tüm kartvizitlere dijital ortamda ulaşabiliyor ve istedikleri kartvizitleri takibe alabiliyor. Akıllı telefonlardaki QR (Quick Response) kod özelliğinden faydalanan servis, kullanıcıların kartvizit oluşturmalarını, kartvizitlerini arşivlemelerini ve istedikleri kartvizitleri online olarak takip etmelerini sağlamakta.

QRDb.CO adresindeki web sitesi, cep telefonu veya tablet uygulamasından, QRDB Facebook uygulamasından ya da herhangi bir QR Kod okuyucu ile taranarak her yerden kolayca ulaşılacak olan dijital kartvizit arşivi sayesinde, müşteriler firmaların veya kişilerin haritadaki konumuna, telefon numarasına, e-posta adresine, web sitesine veya sosyal medya hesaplarına tek tıklamayla erişebilecek, bu bilgileri İnternet’te aramayla zaman kaybetmeyecek ve kartvizitleri kolayca takibe alabilecek. Kartvizit sahibi ise, kartvizitinin kaç kişi tarafından okunduğu ve kaç kişi tarafından takip edildiği bilgisini online olarak öğrenebilecek.

Kartvizitte yer alan telefon numarası veya kartvizit tasarımı ileride değiştirilse bile, kullanıcı kartvizitteki en güncel bilgilere ulaşmaya devam edecek. QRDb’de kullanıcılar dilerlerse favori kartvizitleri üzerine özel notlar da alabilecek.

Kullanıcılar dijital ortama aktarmak istedikleri kartvizitlerini siteye yükleyerek ücretsiz olarak sanal kartlarını oluşturabilmekte, kartvizitlerini arkadaşlarıyla paylaşabilmekte ve dilerlerse bu kartları kartvizit veya sticker olarak satın alabilmekteler.

Bir Ar-Ge projesi kapsamında Türkiye’de geliştirilen servis global pazarı hedeflemekte. İngilizce ve Türkçe olarak yayın yapan site yakın zamanda Rusça ve daha birçok dili destekleyecek.

https://qrdb.co