Pikselkare nedir?

Piksel, kare şeklinde olan, görüntünün en küçük birimidir. Dijital olan her şeyin hammaddesidir.

Pikselkare, yenilikçi ve nitelikli yaklaşımıyla dijital dünyayı yeniden boyutlandırır ve onu daha ileriye taşır.
Bu dijital evrende hayatı kolaylaştıracak ve keyiflendirecek daha yapılması gereken çok şeyin olduğunu düşünüyoruz.

Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, dünyanıza değer katacak çözümler için sizleri Pikselkare'ye bekliyoruz.

Türkiye’nin yeni sosyal ağı Sociobook nam-ı diğer Sosyobook yayında!

c
Türkiye’nin yeni sosyal ağı Sociobook nam-ı diğer Sosyobook yayında! için yorumlar kapalı
20 Mayıs 2012

Sosyal medyanın bu denli yoğun kullanıldığı ve sevildiği Türkiye’de, bugüne kadar sosyal medya alanında başarıya ulaşmış tek yerli girişimin Ekşi Sözlük olması bizi bu alanda büyük bir boşluğun olduğunu gösteriyor. Bu amaçla sadece Türkiye’yi değil, dünyayı da hedefleyen ve fark yaratabilecek bir Türk girişimi için kolları sıvadık ve ortaya Sosyobook’u çıkarttık.

Sosyobook’un temel hedefi kullanıcıların gerçek hayatta da sosyalleşebilmelerine katkıda bulunması. Bu amaçla özgün ve kaliteli paylaşımlar yaparak daha çok takipçiye ulaşan yazarlar, Sosyobook’taki çeşitli etkinliklere seçtiği takipçileriyle ücretsiz katılabiliyor. Yazarlar ayrıca sitede paylaştıkları kendilerine ait yazı, fotoğraf, video, müzik gibi paylaşımların okunma sayısına göre reklam geliri de elde ediyor. Bu paylaşımların telif hakkı ise yazarın kendisinde kalıyor.

Sosyobook’un kurgusu mevcut sosyal ağların yapısından biraz daha farklı. Kullanıcılar kendilerini gösterebilmek ve takipçi kazanabilmek için bir ağ seçerek paylaşımda bulunmak zorunda. Daha çok Avrupa ülkeleri hedeflenen Sosyobook’ta, toplam 33 ülke ağı bulunuyor. Yapılan bu paylaşımlar her ağ için ayrı ayrı etiketlenerek sitenin sol tarafında yer alıyor. Bu etiketler ile bölgesel trend analizi yapmak ve etiketle ilgili başka yazarların paylaşımlarına hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Yakında ağlar arası otomatik dil çeviri özelliği de sitedeki yerini alacak. Böylece kullanıcılar yabancı bir dildeki paylaşımları kendi dillerinden takip etme şansına sahip olacaklar.

Üyelere getirilen bir diğer yenilik ise gelişmiş arama motoru optimizasyonu ile paylaşımların çok hızlı bir şekilde arama motorları tarafından indeksletilmesinin sağlaması. Böylece yazarların yaptıkları paylaşımlara tüm dünyadan çok hızlı bir şekilde erişilebilecek.

Etkinlikler ve reklam gelirini hedef alan bir gelir modeline sahip olan Sosyobook’un ismi de buradan geliyor: Sosyo Club özelliği ile yazarlar Sosyobook’ta sevdikleri etkinliklere indirimli veya ücretsiz olarak rezervasyon yaptırabiliyor. Sosyobook’un bir diğer özelliği ise kullanıcılardan özel bilgi talep etmeyecek ve bu bilgiler üzerinden pazarlama yapmayacak olması.

Türkçe versiyon: http://sosyobook.com
İngilizce versiyon: http://sociobook.com